Portugalija Šiaurės Airijai patyrė pirmąjį pralaimėjimą atrankoje

3 min read

Šiaurės Airija patyrė pirmąjį pralaimėjimą 2025 m. „Euro 2025“ atrankos varžybose – Leirijoje ją 4:0 nugalėjo grupės lyderė Portugalija Futbolo marškinėliai.

Šeimininkai įvartį įmušė 25 minutę, kai Carole Costa įmušė baudinį, o po Lucia Alves įvartį įmušė Catarina Armado.

Francisco Neto vadovaujama Portugalijos rinktinė laimėjo trejas pirmąsias atrankos rungtynes, praleidusi nė vieną įvartį.

Nepaisant pralaimėjimo, Šiaurės Airija išlieka antroje B3 grupės vietoje, vienu tašku lenkdama Bosniją ir Hercegoviną.

Rengdamasis rungtynėms Oxtoby kalbėjo apie tai, kad Šiaurės Airijai svarbu gerai pradėti rungtynes, tačiau įžaidėjo pozicijoje jie atrodė nervingi ir jau pirmąją minutę beveik praleido įvartį.

Neatsargiu Demi Vance perdavimu pasinaudojo Alves, ji nuvažiavo dešiniuoju kraštu ir išvedė Telmą Encarnacao, kurios smūgį galva blokavo Rebecca McKenna.

12 minutę Jessica Silva prasiveržė pro vartus, bet jos smūgį blokavo Rebecca Holloway.

Po prasto Jackie Burns perdavimo įvartis atiteko Alves ir ji įmušė Kika Nazareth, kuri smūgiavo virš skersinio.

Prasta Šiaurės Airijos pradžia galiausiai buvo nubausta 25 minutę, kai McKenna įmušė įvartį į Alves vartus, kai ši skubėjo įmušti po to, kai Burns atmušė Joanos Marchao laisvą smūgį.

Pirkti Futbolo Marškinėliai

Costa pakilo ir užtikrintai įmušė įvartį, pasiuntęs Burnsą į blogąją pusę.

Portugalija ir toliau dominavo aikštėje, o Burnsas buvo dar kartą pasitelktas į pagalbą po pusvalandžio, kai sutrukdė Silvos ir Alveso žemus smūgius, o po kampinio Costa galva smūgiavo netiksliai.

Šiaurės Airijos rinktinė turėjo gerą atkarpą kėlinio pabaigoje, tačiau sunkus darbas, kurį jie atliko, kad per pertrauką praleistų tik įvartį, netrukus buvo sužlugdytas, nes praėjus trims minutėms po atnaujinimo Portugalija Vaikų Futbolo marškinėliai padvigubino savo persvarą.

Visą vakarą dešinėje pusėje grėsmę kėlęs pavojingasis Alvesas iš dešiniojo krašto įmušė įvartį, kuris po Burnso smūgio pataikė į tolimąjį vartų kampą.

Portugalija nesiliovė siekti trečiojo įvarčio ir toliau stūmėsi į priekį, o Andreia Norton buvo arti to, kad jos smūgis galva po Andreia Jacinto laisvo smūgio pataikė į skersinį.

Oxtoby pristatė Casey Howe, norėdamas sukelti Portugalijos rinktinei problemų kontratakose, ir, praėjus kelioms akimirkoms po įvarčio, ji išsiveržė į priekį ir bandė surasti Magill, tačiau Patricia Morais užgniaužė „Aston Villa“ puolėjos smūgį.

Burns vėl gelbėjo Šiaurės Airiją kitoje atakos pusėje, nes neleido Laurai Rafferty nukreipti kamuolio į savo vartus po Alveso įžaidėjo smūgio.

Likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos, Amando įvartis buvo trečias, panašus į Alves įvartį, kai ji įmušė įvartį į Burns vartus.

Alves užbaigė savo įspūdingą pasirodymą, per traumos laiką įmušdama žemą įvartį ir taip užbaigdama šeimininkų pasirodymą bei sunkią naktį Oxtoby komandai.

Šiaurės Airija turės greitai persigrupuoti po šio pralaimėjimo, nes antradienį „Mourneview Park“ stadione jie priims Portugaliją antrosiose dvikovos rungtynėse.